7 kolorów na jesień 2017

Jesienne kolory według Pantone są na tyle ciekawe, że każda z nas jest w stanie sobie coś wybrać.Zasadniczo powstały dwie listy: londyńska i nowojorska. Mi osobiście odpowiada ta druga, jest w niej więcej barw dopasowanych do mojej urody.

Ale, ale….. . Palety paletami… I tak wybieramy kolory, które lubimy i które lubią nas.
Pogrzebałam trochę w necie, poczytałam prasę i wychodzi na to, że tej jesieni warto zainwestować lub ubrać się w żółć, róż, czerwony, szary, granatowy, czarny i beżowy.
Żółtego nie lubię i nie noszę, chyba, że jest rozbielona i na lato. Polki zasadniczo w żółci chodzą rzadko. Najlepiej będą wyglądały kobiety o kasztanowych włosach, brązowych lub zielonych oczach w typie południowym.

Szary i granat są na tyle bezpieczne, że można je nosić nawet po nieprzespanej nocy. Granat na wybiegach połączono z czarnym, ale jeśli nie zachwyca Was ten mariaż to można klasycznie zastosować granatowy total look.

Róż wymaga przemyślenia – delikatna wersja fuksji jest odpowiednia dla blondynek, intensywna magenta w sam raz dla brunetek.

Co do czerwieni, tu należy uważać. Jest to kolor z natury dominujący i może stać się wyzywający jeśli przesadzi się ze stylizacją. Zalecam minimalistyczne stylizacje ( proste formy) z nienachalnymi dodatkami.

Beż to bardzo wymagający kolor – fajny na lato do opalonej skóry, zimą może dać nam w nos. Ciepłe typy kolorystyczne, z oliwkową cerą i orzechowymi oczami będą się w nim najlepiej czuły, ja rezygnuję;)

Co do czerni, tu jak zwykle kontrowersja. Zimą wymaga zadbanej, wypoczętej cery i dobrego makijażu jeśli jesteś blondynką w typie słowiańskim. Z pomocą przyjdzie granat,  jej skuteczny zastępca.

Podsumowując, kolorów do wyboru jest mnóstwo. Od nas zależy co wybierzemy i jak je pomiksujemy. Bezpieczne są kontrasty typu czerń, biel i czerwień lub odcienie tego samego koloru w różnym natężeniu.
Jako typ letni zgaszony wybieram granat, szarą oliwkę i stal jako pewniaki. Dosłodzę maliną i jagodami. Z czerni wybieram skórzaną ramoneskę i sukienkę z dekoltem… no i może wełniane ponczo ale tylko wtedy jak się wyśpię;)
A Wy jakie kolory pokochacie tej jesieni?

Z pozdrowieniami

źródło : pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *