Żadna tam odkryta Ameryka, ale warto przypomnieć!

Pewność siebie jest najbardziej sexy!
Takie są moje obserwacje od jakiegoś czasu. Pewność siebie nie mylona z zadufaniem lub zarozumialstwem. Dla mnie to taki oręż w codzienności. Idzie kobieta i błyszczy. I nie dlatego, że się ubrała w cekiny. Wręcz przeciwnie, nosząc cokolwiek, nawet worek po ziemniakach, nosi to z klasą, ma wzrok pewny, a postawę ciała w stylu ” widzę Was a Wy mnie i jest mi z tym dobrze”. Od takiej kobiety nie usłyszymy „bo ja to czy tamto mam takie slabe” czy ” nie dam rady”…
Ktoś może zapytać jak takie poczucie sobie zbudować, gdzie ją znaleźć, bo to nie takie proste być pewną siebie! Bez względu na to jakie było nasze dzieciństwo ( wyłączając dzieciństwo traumatyczne bo to sytuacja dużo bardziej skomplikowana), osobiście uważam, że poczucie bycia fajną bierze się z tego jak działamy na codzień. Z naszych relacji z bliskim, przyjaciółmi, współpracownikami, z osiągnięć mniejszych lub większych, z podejmowanych wyzwań, właściwie z każdej rzeczy, którą robimy i która nam wychodzi.
Czasem są to drobnostki, czasem rzeczy większe.
Wiem o czym piszę, bo byłam taką unikającą sytuacji trudnych osobą. Brak asertywności, nieumiejętność powiedzenia „nie”, unikanie konfrontacji z ludźmi toksycznymi, przemilczenia i ostateczny walkower nie działały dobrze na moją pewność siebie.
Dziś jeszcze wiele mam do zrobienia by była satysfakcjonująca ale pokonałam największe demony robiąc rzeczy, przed którymi kiedyś bym uciekła. I co? Każda sytuacja, która kończyła się moim sukcesem, dawała mi siłę na kolejną. I potem mając wyzwanie przed sobą, przypominałam sobie jak było poprzednio.
Nie boję się wyzwań, nie chcę siedzieć i myśleć czy warto coś zrobić czy nie. Wolę się przekonać niż domyślać. I nawet jak mi nie wyjdzie, to za rogiem jest kolejna okazja by się odbić!  Ograniczenia są tylko w naszych głowach i jak powiedział Henry Ford ” nic nie jest trudne, jeśli rozłożysz to na etapy”

Powodzenia!

E.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *